PŘEČTĚTE SI 

JAK TO VŠECHNO ZAČALO

KDO ZA PROJEKTEM TRHY, CO SE HLEDAJÍ STOJÍ

Jmenuji se Michaela, jsem patriot, miluji Ostravu, kvalitní jídlo a suroviny na jeho přípravu. V posledních letech se snažím vyhnout konzumnímu způsobu života. Proto jsem se rozhodla založit Trhy, co se hledají. Chtěla jsem vytvořit jedno místo v Ostravě, kde si lidé budou moci nakoupit vše, co potřebují, z ověřených zdrojů s důrazem na kvalitu, čerstvost a lokálnost. Ráda bych trhy přiblížila k těm, které jsem měla možnost poznat v zahraničí. Ideálně propojení dvou mých oblíbených marketů - Borough Market (kvalitní street food a farmářské potraviny) a Camdem Town (autorský design). 

DŮLEŽITÉ MEZNÍKY
 

2008 - ZROZENÍ MYŠLENKY

Když jsem pracovně odjela do Londýna, byla jsem doslova ohromena odlišností dostupných potravin. Pamatuji si jak jsem Londýňanům záviděla jejich možnosti a dostupnost kvalitního jídla. Farmářské trhy se v Anglii staly jakousi součásti kultury a všeobecně se ví, že ty nejkvalitnější a nejčerstvější produkty lidé koupí právě na jejich místních trzích. Po mém odchodu z Anglie jsem  věděla, že něco podobného bych chtěla u nás doma v Ostravě. 
  


2017 - PRVNÍ VEŘEJNÁ AKCE

V srpnu 2017 jsem uspořádala první akci v Ostravě na "vlastní pěst" a představila jsem lidem exotické pochutiny na Afrických trzích. Posléze jsme s kolegy založili firmu Virunga.cz a pravidelně objížděli velká města v ČR. Právě v Ostravě se Virunga a její trhy těšily velkým úspěchům a mne to usvědčilo v tom, že je pravý čas se vrhnout se vší vervou do projektu mnohem většího. Naše společné cesty se s Virungou rozešly a já jsem se rozhodla vložit svou energii do vzniku trhů s opravdovými farmáři, kvalitním street foodem, rukodělnými a autorskými díly designéru u nás v Ostravě.
 


2018 - PRVNÍ TRHY, CO SE HLEDAJÍ

Díky štědré nabídce od Restaurant Day Ostrava na sdílení  jejich pronajatého prostoru v Trojhlalí Karolina se nám podařilo uskutečnit první trhy dne 17.11.2018, které byly velmi úspěšné. Některé stánky se dokonce absolutně vyprodaly z čehož jsme všichni zainteresovaní měli velikou radost. A doufáme v úspěšné následující sezóny.

Trhy, co se hledají
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky